Kotle Buderus v pivovaru Kamenice nad Lipou

Zrekonstruovaná budova pivovaru

Značka Buderus patří mezi přední výrobce a dodavatele tepelné techniky. Součástí nabízeného portfolia jsou plynové kondenzační kotle, tepelná čerpadla vzduch-voda a země-voda, solární kolektory, zásobníky teplé vody, regulační přístroje, atd. Plynové kondenzační kotle jsou nabízeny od výkonu cca 2,2 kW až do 1200 kW. Jedná se tedy o zdroje tepla vhodné pro rodinné a bytové domy, školy, hotely či průmyslové objekty. Rádi bychom Vám představili jednu z již realizovaných instalací v pivovaru Kamenice na Lipou.

Město Kamenice nad Lipou najdeme v kraji Vysočina asi 20 km jihozápadně od Pelhřimova. Pivovar Kamenice nad Lipou byl založen v roce 1861. Pivovar úspěšně přežil dvě světové války, aby mu po té druhé srazilo vaz znárodnění a nástup komunistického režimu. Definitivní uzavření proběhlo v roce 1947.

Na jaře roku 2016 zakoupila objekt společnost Pivovar Kamenice s. r. o. se záměrem obnovit zde pivovarský provoz. V roce 2017 došlo ke znovuotevření areálu pivovaru a zahájení výroby piva s varnou na 30 hl piva. Celá technologie zdroje tepla a chladu byla umístěna do podzemních prostor, do krásně zrekonstruovaných pivovarských sklepení.

Varna pivovaru
Varna pivovaru |

Jedním ze zdrojů tepla je dvojice stacionárních nerezových kondenzačních kotlů Buderus s nízkoemisními přetlakovými hořáky – typ Logano SB625-185. Tyto kotle mají výhodu, že není nutné hlídat provozní podmínky, takže jejich integrace do tohoto složitějšího otopného systému nebyla problém.

Kaskáda kotlů Logano  SB625 185
Kaskáda kotlů Logano SB625 185 |

Kotle slouží jako bivalentní zdroj tepla ke kaskádě tepelných čerpadel, která využívají odpadní teplo z procesu vaření piva. Kaskáda kotlů je řízena regulací Buderus, která zajišťuje v kombinaci s nadřazeným systémem měření a regulace bezproblémový provoz.

Kotle značky Buderus byly zvoleny, jelikož Buderus nabízí kromě kvalitních výrobků také technickou podporu během celého životního cyklu výrobku – projekce, montáž, servis.

Jeden z rozdělovačů pro otopné okruhy
Jeden z rozdělovačů pro otopné okruhy |

Tuto a mnoho dalších referenčních instalací naleznete na našich webových stránkách: www.buderus.com/cz/cs/o-nas/reference.html.

ZDROJ: PR článek společnosti Bosch Termotechnika s.r.o.

Share
Tweet
Share

Komentáře